Положення Третейського суду

ПОЛОЖЕННЯ

про постійно діючий Третейський суд

при Громадській організації

«Український арбітраж»

1. Загальні положення

  1. У відповідності з Законом України «Про третейські суди» та Статутом Громадської організації «Український арбітраж» — Постійно діючий Третейський суд при Громадської організації «Український арбітраж» (в подальшому — Третейський суд) утворюється як постійно діючий орган для вирішення спорів, що виникають із цивільних та господарських правовідносин між юридичними та/або фізичними особами.
  2. Завданням та метою діяльності Третейського суду є захист майнових та немайнових прав та охоронюваних законом інтересів сторін, що звернулися до Третейського суду, шляхом всебічного, повного і об’єктивного розгляду та вирішення спорів відповідно до законодавства України.
  3. Третейський суд здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, законів України, інших нормативно-правових актів та міжнародних договорів України, цього Положення та Регламенту Третейського суду.
  4. Третейський суд є недержавним незалежним органом, що утворюється за рішенням Загальних зборів Громадської організації «Український арбітраж» у порядку, встановленому Законом України «Про третейські суди».
  5. Третейський суд не має статусу юридичної особи. Він визнається утвореним з моменту його державної реєстрації. Третейський суд діє на принципах:
  • законності;
  • незалежності третейських суддів та підкорення їх тільки законові;
  • рівності всіх учасників третейського розгляду перед законом і третейським судом;
  • змагальності сторін, свободи в наданні ними третейському суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості;
  • обов'язковості для сторін рішень третейського суду;
  • добровільності утворення третейського суду;
  • добровільної згоди третейських суддів на їхнє призначання чи обрання у конкретній справі;
  • арбітрування;
  • самоврядування третейських суддів;
  • всебічності, повноти та об'єктивності вирішення спорів;
  • сприяння сторонам у досягненні ними мирової угоди на будь-якій стадії третейського розгляду.
  1. Суми коштів або вартість майна, одержаних Громадською організацією «Український арбітраж» як третейський збір чи на покриття інших витрат, пов'язаних з вирішенням спору Третейським судом відповідно до Закону України «Про третейські суди України» та цього положення, не є доходами Громадської організації «Український арбітраж» від здійснення підприємницької діяльності.
  2. Розмір, строки та порядок сплати третейського збору, розміри гонорарів третейських суддів та порядок їх виплати третейським суддям визначаються Регламентом Третейського суду.
  3. Для діяльності Третейського суду виготовляється печатка.
  4. Найменування Третейського суду:

Повне найменування:

українською мовою - Постійно діючий Третейський суд при Громадській організації «Український арбітраж»;

російською мовою - Постоянно действующий Третейский суд при Общественной организации «Украинский арбитраж».

  1. Місцезнаходженням Третейського суду є місцезнаходження його засновника Громадської організації «Український арбітраж»: Україна, 69001, місто Запоріжжя, пр.Металургів, будинок 23, квартира 2.

Судді Третейського суду можуть розташовуватись за адміністративно-територіальним принципом.

  1. Засновник: Громадська організація «Український арбітраж», ідентифікаційний код юридичної особи 35802467, зареєстровано Міністерством юстиції України 30.01.2008р., свідоцтво № 2845, місцезнаходження: Україна, 69001, місто Запоріжжя, пр.Металургів, будинок 23, квартира 2 (дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 13.03.2008, № 11031020000022488).

2. Склад, компетенція та порядок створення органу самоврядування Третейського суду

  1. Органом самоврядування Третейського суду є збори третейських суддів.
  2. Збори третейських суддів Третейського суду - це зібрання третейських суддів Третейського суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності Третейського суду та приймають колективні рішення з обговорюваних питань.
  3. Збори третейських суддів Третейського суду скликаються головою Третейського суду як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як третини від загальної кількості третейських суддів Третейського суду.
  4. Збори третейських суддів Третейського суду вважаються повноважними, якщо на них присутні більше ніж 2/3 від загальної кількості третейських суддів Третейського суду.
  5. Рішення зборів третейських суддів Третейського суду приймаються простою більшістю від числа присутніх на зборах третейських суддів Третейського суду.

3. Порядок обрання голови Третейського суду та його заступника

  1. Голова Третейського суду та заступник голови Третейського суду обираються Загальними зборами Громадської організації «Український арбітраж».
  2. Голова Третейського суду та заступник голови Третейського суду обираються строком на 5 (п'ять) років.

4. Порядок обрання третейських суддів Третейського суду

  1. Третейські судді Третейського суду обираються Загальними зборами Громадської організації "Український арбітраж".
  2. Третейські судді Третейського суду обираються строком на 1 (один) рік.

5. Підстави та порядок припинення діяльності Третейського суду

  1. Діяльність Третейського суду припиняється в разі припинення діяльності Громадської організації "Український арбітраж".
  2. У разі прийняття рішення Загальними зборами Громадської організації "Український арбітраж"  про припинення діяльності Третейського суду, або у разі припинення діяльності Громадської організації "Український арбітраж" Третейський суд вважається таким, що припинив свою діяльність з моменту внесення відомостей про це до реєстру постійно діючих третейських судів Міністерства юстиції України.
  3. Діяльність Третейського суду не може бути припинена за рішенням Загальних зборів Громадської організації "Український арбітраж" до розгляду ними останнього спору, що знаходиться у його провадженні.
  4. У разі невиконання засновником постійно діючого третейського суду вимог частини другої ст. 9 Закону України «Про третейські суди» або виявлення протягом трьох років з дня реєстрації постійно діючого третейського суду недостовірних відомостей у поданих для державної реєстрації документах орган, який зареєстрував третейський суд, повинен звернутися до суду із заявою про припинення його діяльності.